Nagrywanie filmów

Rozpoczynając przygodę z kręceniem filmów nie potrzebujesz mieć profesjonalnego sprzętu, tak naprawdę wystarczy komputer, kamera (lub komputer  z wbudowaną kamerą), tablet albo smartfon.

O czym pamiętać, przystępując do nagrywania filmu:

  • zadbaj o swoje otoczenie – zamknij okno, żeby wyeliminować niepotrzebne szumy i hałasy - znajdź spokojne miejsce, tak żeby nikt Ci nie przeszkadzał,
  • odpowiednie oświetlenie - jeśli kręcimy w pomieszczeniu, można użyć dostępnego oświetlenia, takiego jak lampka, światło z okna (czasem nawet zwykła tania LED-owa lampka do kamery wystarczy) - światło to jedna z najważniejszych rzeczy w filmie.
  • jeżeli kręcisz film za pomocą kamery wbudowanej do laptopa, ustaw go na podwyższeniu, może być to np. zwykły karton,
  • unikaj pośpiechu i gwałtownych ruchów kamerą - to, co wydaje nam się podczas kręcenia wolnym ruchem ręką, na filmie zazwyczaj okazuje się tak szybkim, że nie widać tego, co miało być pokazane w kadrze.
  • nie nadużywaj zoomu, bo to bardzo negatywnie wpływa na jakość filmu.

Z biegiem czasu i liczby nakręconych filmów możesz zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt, jak kamera, mikrofon, czy bardziej profesjonalne lampy.

Montaż

Aby film wyglądał lepiej możesz poddać go obróbce tj. zmontować. W tym celu możesz posiłkować się ogólnie dostępnymi programami do montażu filmów.

Najpopularniejszymi są:

Windows Movie Maker
Windows Movie Maker
Apple iMovie
Apple iMovie

Prezentacja filmowa

Nie chcesz nagrywać tradycyjnego filmu, tylko stworzyć ciekawą multimedialną prezentację? Krótką prezentację filmową, z Twoim nagranym głosem, stworzysz w łatwy sposób przy wykorzystaniu programu Educreations. Jest on prostym narzędziem do tworzenia prezentacji, wykładów w formie filmowej. Prosta aplikacja pozwala na wstawienie obrazów na swoją tablicę, rysowanie w czasie rzeczywistym, oraz połączenie wideo z nagranym przez siebie wykładem. Prezentacje można tworzyć w oknie przeglądarki, oraz po ściągnięciu aplikacji, na iPadzie. Prezentacje przygotowane przez uczniów są sprawdzane przez nauczycieli.

Używanie aplikacji w podstawowej wersji jest darmowe. Lekcje zapisujesz na założonym wcześniej koncie dla nauczyciela. Lekcję możemy również przesłać jako link, lub wstawić na blogu klasy oraz stronie klasy.

Po założeniu konta na tej platformie możesz stworzyć klasę i udostępniać uczniom nagrane lekcje. Uczniowie logują się do klasy za pomocą wygenerowanego jednego kodu poprzez podany link. Również możliwe jest uczestniczenie w takiej lekcji poprzez aplikację na iPada. Program działa w języku angielskim i wymaga rejestracji oraz oznaczenia czy jest się nauczycielem, czy uczniem.

Do pobrania na stronie: www.educreations.com

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt