Udostępnianie materiałów do „odwróconej klasy“ przez Youtube

Youtube to potężne internetowe narzędzie edukacyjne, które pozwala dodawać, oglądać i komentować filmy w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu na świecie. Jedynym warunkiem jest oczywiście dostęp do sieci. Na Youtubie możesz dodawać własne filmy nagrane dla uczniów oraz tworzyć playlisty z innych filmów, które chciałbyś żeby zobaczyli Twoi uczniowie.

Aby zalogować się na Youtubie musisz mieć założone konto na Google. Jeśli chcesz przesyłać filmy, dodawać komentarze i tworzyć playlisty, utwórz osobisty kanał na swoim koncie.

Kolejną ważną rzeczą jest prywatność. Nie musisz się też obawiać, że wszyscy będą mogli obejrzeć Twoje filmy. Przesyłane filmy mają domyślnie status „Publiczny”. Oznacza to, że każdy może je obejrzeć po wpisaniu tytułu twojego filmu w wyszukiwarkę youtube, jednak ustawienia prywatności swoich filmów możesz łatwo zmienić. Podczas przesyłania filmu wybierz opcję Menedżer filmów i kliknij na Playlisty. Tam możesz zmienić status dostępności swoich filmów na Niepubliczny (Twój film zobaczą osoby, którym udostępnisz film. Nie muszą one mieć konta Google, wystarczy im link.), lub Prywatny (widzą je osoby (kręgi), którym udostępnisz swój film – jednak w tej opcji każda osoba, której będziesz chciał udostępnić musi mieć założone konto Google).

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt