Wykorzystanie Google Drive do „odwróconej klasy“

Google Drive to wirtualny dysk dostępny w chmurze tj. na gigantycznych twardych dyskach należących do Google, do których ma się dostęp z każdego urządzenia podłączonego do internetu.

Dysk Google zapewnia bezpiecznie przechowywanie plików w chmurze i automatycznie tworzy ich kopie zapasowe, dzięki czemu w każdym miejscu masz dostęp do swoich danych i są one bezpieczne. Możesz utworzyć na nim folder przeznaczony dla swojej klasy i pobrać link do udostępniania materiałów, a następnie wysłać go uczniom poprzez wiadomość e-mail. Wtedy uzyskają dostęp do folderu i jego zawartości w dowolnym czasie i miejscu.

Na Google Drive znajdziesz darmowy edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do tworzenia prezentacji czy ankiety i to na dodatek z możliwością pracy nad danym dokumentem w kilka osób bez potrzeby przesyłania sobie n-tej kopii nazwanej jako najnowsza. Możesz również wstawiać komentarze obok tekstu czy slajdu, a osoba odpowiedzialna za tę część dokumentu sama uzna czy zostawić lub usunąć dany fragment. Google Drive możesz wykorzystać w celu udostępniania uczniom prac, zadań domowych, konspektów do powtórki czy materiału z lekcji.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt