Jak wykorzystać Edmodo do „odwróconej klasy“?

Edmodo jest serwisem bardzo popularnym w USA, Kanadzie czy Australii, w Polsce natomiast jest jeszcze stosunkowo mało znany. Wyglądem bardzo przypomina serwis społecznościowy Facebook. Jednak w przeciwieństwie do portalu Marka Zuckerberga został on stworzony od początku dla celów edukacyjnych.

W aplikacji możesz utworzyć całą szkolną edukacyjną sieć społecznościową z własnym kalendarzem, e-dziennikiem, serwerem plików oraz narzędziem do tworzenia testów i quizów online dla uczniów. Do wyboru są testy lub zadania wielokrotnego wyboru, zadania na dopasowywanie oraz uzupełnianie luk. W ten sposób możesz sprawdzać wiedzę uczniów, stawiając im oceny,
punkty lub odznaki według własnego uznania.

Możesz do każdego kursu utworzyć osobną grupę, zapraszając uczestników poprzez pocztę e-mail. Edmodo jest też dostępny w aplikacji na urządzenia mobilne. Dostępne są wersje na platformy Apple iOS oraz Android.

W aplikacji tej możesz umieszczać dla uczniów pliki w dowolnym formacie (w bibliotece klasowej), jest także opcje powiadamiania mailem o sprawdzianach i ważnych terminach klasowych.

Żeby skorzystać z Edmodo logujesz się na stronie: www.edmodo.com podając swoje dane, adres mail i hasło, precyzujesz tylko czy jesteś uczniem czy nauczycielem. Kiedy jesteś już zalogowany wypełniasz swój profil. Edmodo nie jest niestety na razie dostępny w wersji polskiej, dostępnymi językami serwisu są: angielski, niemiecki, hiszpański, turecki, grecki, portugalski. Możesz natomiast kontaktować się z nauczycielami z całego świata, dołączając do konkretnych grup. Na Edmodo zarówno nauczyciele jak i uczniowie zbierają punkty, za aktywność, zaangażowanie. Portal daje do dyspozycji własną bibliotekę, gdzie dodajesz swoje zbiory, czy materiały do projektu. Co najważniejsze konto na Edmodo możesz zintegrować dodatkowo z pocztą i dyskiem Gmail, pozwala to na tworzenie dość dużej i profesjonalnej biblioteki. Ponadto do dyspozycji jest też Kalendarz, w którym możesz zapisywać np. terminy sprawdzianów, czy oddania prac domowych i wysłać do konkretnego ucznia lub całej klasy.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt