Odwróć lekcję w 4 krokach

 • Przedstaw koncepcję „odwróconej klasy” uczniom

  Opowiedz o tym na czym polega metoda, czego wymaga od Ciebie, a czego będziesz oczekiwał od uczniów. Opisz jak zmieni ona dotychczasowy charakter lekcji i jakie są jej zalety. Możesz zwrócić się też do swoich podopiecznych o pomoc, na przykład w kwestiach technicznych, będą czuli się potrzebni, a Ty od razu zaangażujesz ich w proces.

 • Wybierz technologię w jakiej będziesz „odwracał klasę”

  Jest wiele sposobów na odwrócenie lekcji. Podejście wykorzystujące prostą technologię zakłada stworzenie własnego materiału, filmu, prezentacji lub przygotowanie opracowań, zdjęć, czy multimediów odnośnie danego tematu. Masz tu pełną dowolność. Znajdź taki sposób, w którym będziesz się czuł najbardziej komfortowo.

 • Wybierz kanał internetowy, gdzie udostępnisz swoje materiały

  Kolejnym krokiem jest udostępnienie materiału uczniom. W praktyce będzie to polegało na wrzuceniu filmiku/materiału na swój własny kanał/profil na YouTube, Facebook, Google Drive, lub przesłanie go mailem do swoich uczniów. Wybierając dany kanał zastanów się, czy Twój materiał będą mogli zobaczyć wszyscy uczniowie i czy jest dostępny na wszystkich urządzeniach jak smartfony, tablety. Skonsultuj to z uczniami. Udostępniony materiał uczniowie mogą oglądać wielokrotnie, przewijać, odtwarzać, każdy w swoim czasie i indywidualnym tempie.

 • Aktywniewykorzystaj czasna lekcji

  Dzięki „odwróceniu klasy” możesz pracować z uczniami na lekcjach w sposób warsztatowy. Zaproponuj uczniom różne formy prowadzenia zajęć. Uczniowie zapoznali się z Twoimi materiałami, przychodzą więc na lekcje z pewną wiedzą, przemyśleniami i pytaniami. Wykorzystaj to. Wciel się w rolę moderatora – przewodnika, wykreuj charakter, jaki będą miały Twoje zajęcia. Od Ciebie i uczniów zależy czy będzie to dyskusja, warsztaty, praca w grupach, a może odgrywanie scenek. Możliwości jest wiele!

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt