Tworzenie autorskich materiałów

Wiesz już jak powinny wyglądać zajęcia prowadzone metodą „odwróconej klasy” oraz gdzie szukać materiałów i inspiracji niezbędnych do ich tworzenia. Przystąp więc do działania i stwórz własny materiał!  Twoje autorskie filmy to sygnał dla uczniów, informujący o Twoim zaangażowaniu i poświęceniu.

Do samodzielnego tworzenia materiałów będzie potrzebny: komputer z wbudowaną kamerką, zwykła kamera, lub aparat, albo po prostu smartfon.

Tworząc autorski materiał możesz stworzyć screencast, film lub prezentacje filmową.

Screencast

To nagranie tego, co aktualnie wykonujesz na ekranie swojego komputera. Jest to prosty i naprawdę efektywny sposób, który pozwala stworzyć materiał edukacyjny niedużym wysiłkiem.

Film wideo

Film w którym wystąpisz Ty, opowiadając o danym zagadnieniu. Może to być np. tłumaczenie równań matematycznych przy tablicy, wykład
z wykorzystaniem „wstawek” w postaci prezentacji mapy, grafiki lub zdjęcia, czy nagranie doświadczenia chemicznego. Filmy takie następnie możesz poddać montażowi w programach do postprodukcji i wzbogacić o dodatkowe efekty, jak np. zakreślanie wyników, pojawiające się na ekranie dodatkowe informacje tekstowe itp.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz jakieś pytania, możesz wysłać nam wiadomość e-mail, lub zadzwonić pod numer: XXX

Zmień kod na obrazku. captcha txt